شهید محمود صوفی

محمود صوفی
ادمین
27 مهر 1400
395 بازدید

شهید محمود صوفی

نام پدر: -
تاریخ تولد: اول مهر 1347
محل تولد: روستای مکی آباد از توابع شهرستان ازنا
تاریخ شهادت: 22 دی ماه 1365
محل شهادت: شلمچه
عملیات: کربلای 5

طلوع زندگی دانش آموز شهید محمود صوفی به تاریخ اول مهر 1347در روستای مکی آباد از توابع شهرستان ازنا رقم خورد.

محمود دوران ابتدایی تا دبیرستان را در شهرک المهدی و مقطع دبیرستان را در ازنا طی نمود و در این مدت به فرائض دینی کاملا معتقد و پای بند بود و در مراسمات و محافل مذهبی شرکت می نمود.

او نمازاول وقت و روزه خود را به پا میداشت و همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در پایگاه مقاومت بسیج عضو و حضوری فعال داشت، هم زمان عضو انجمن اسلامی دبیرستان محل تحصیلش شد.

محمود از فضائل اخلاقی بسیار خوبی برخوردار و همیشه تبسم بر لب داشت، در خانواده با اهل خانه  مخصوصا پدر و مادر بسیار مهربان بود و در برخورد اجتماعی با مردم نیز بسیار متواضعانه رفتار می کردند.

این نوجوان خوش اخلاق ازنایی صدای بسیار خوشی داشت و قرآن را با صوت بسیار زیبایی قرائت می کرد و نسبت به فرامین الهی بسیار پایبند بود.

محمود صوفی برای اجرای همان فرامین به ندای رهبر خویش برای حضور در جبهه ها لبیک گفته و درس و مدرسه را رها کرد و راهی دانشگاه جبهه شد تا درس ایثار و مدرک شهادت را از مولایش امام حسین(ع) دریافت کند.

شهید محمود صوفی سرانجام در شامگاه 22 دی ماه 1365در منطقه عملیاتی شلمچه در عملیات پیروزمندانه کربلای 5 با اصابت چندین ترکش به شکم و قلب پاکش همچون مولایش حسین(ع) به خون خود غلطید و به آرزوی دیرین خود یعنی شهادت دست یافت.

در این عملیات چهل نفر از رزمندگان گردان مالک اشتر ازنا در  شلمچه به فیض عظیم شهادت نائل گردید.

لطفاً نظرات خود را در مورد این مطلب به اشتراک بگذارید.نظرات شما پس از تأیید مدیریت به نمایش در خواهد آمد.
نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
تاکنون برای این مطلب نظری ثبت نشده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد.