شرکت صنایع فروآلیاژ ایران

شرکت صنایع فروآلیاژ ایران
ادمین
25 مهر 1400
504 بازدید

شرکت صنایع فروآلیاژ ایران

از آنجایی که در میان فروآلیاژها فروسیلیسیم بیشترین مصرف در صنعت را داراست شرکت صنایع فروآلیاژ ایران با هدف تولید فروسیلیسیم به عنوان تامین کننده یکی از مواد اولیه صنایع فولاد و چدن در سال 1365 شروع طرح اولیه احداث کارخانه مطرح گردید و با بهره گیری ازتکنولوژی Elkem نروژ اولین کوره کارخانه با ظرفیت ظرفیت 25 هزار تن فروسیلیسیم و 7 هزار تن میکروسیلیکا در سال 1372 به بهره برداری رسمی رسید.

این کارخانه در زمینی به مساحت بیش از ۷۰ هکتار و در نزدیکی شهرستان ازنا در استان لرستان قرار دارد.
در ابتدا مجموعه صنایع فروآلیاژ ایران به بانک صنعت و معدن تعلق داشت که در سال 1381 طی مزایده ای این مجموعه به جناب آقای «علی اصغر حاجی بابا» واگذار گردید. در سال 1383 پروژه احداث دو کوره جدید به ظرفیت های 20 هزار تن و 15 هزار تن فروسیلیسیم در سال آغاز و در سال 1387 به بهره برداری رسید و ظرفیت اسمی کارخانه به 60 هزار تن فروسیلیسیم و 20 هزار تن میکروسیلیکا رسید.

معدن فروآلیاژ

مراحل تکمیل

طرح توسعه این کارخانه نیز با هدف بالا بردن ظرفیت تولید فروسیلیسیم با احداث دو واحد کوره قوس الکتریک از نیمه دوم ۱۳۸۳ آغاز گردیده که در بهمن ماه ۱۳۸۷ راه اندازی شد.

وضع فعلی

این شرکت هم اکنون با ظرفیت مناسبی در حال فعالیت است. مدیریت مطلوب و بازاریابی مناسب توانسته است این شرکت را در شرایط سخت اقتصادی کشور و جهان، همچنان پویا و رو به رشد نگه دارد. این شرکت هم اکنون با بیش از 600 نفر از پرسنل در حال فعالیت است.

خط تولید فروآلیاژ

این شرکت هم اکنون علاوه بر تامین نیاز بخشی از مواد اولیه صنایع فولاد، توانسته است به بیش از 7 کشور دنیا از جمله اسپانیا، ایتالیا، بلژیک، پاکستان، پرتغال، لهستان، هند صادرات داشته باشد.

نمایندگی های فروش این شرکت آمادگی ارائه خدمات فروش و مشاوره ای در سراسر کشور و نیز سایر کشورهای جهان هستند.

لطفاً نظرات خود را در مورد این مطلب به اشتراک بگذارید.نظرات شما پس از تأیید مدیریت به نمایش در خواهد آمد.
نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
1 دیدگاه
نفیسه آزادی جو 26 خرداد 1402
با عرض سلام ‌ و احترام من نفیسه آزادی جو هستم ، ۲۵ ساله ، کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در صورت تمایل این شرکت ، آمادگی همکاری با این شرکت را دارم . با تشکر
0