شهید سید شکراله میرنظامی

سید شکراله میرنظامی
ادمین
15 آذر 1400
303 بازدید

شهید سید شکراله میرنظامی

نام پدر: سید نعمت اله
تاریخ تولد: اول دی ماه سال 1341
محل تولد: روستای امامزاده قاسم از توابع شهرستان ازنا
تاریخ شهادت: 15 بهمن سال 1365
محل شهادت: منطقه عملیاتی شلمچه
عملیات: کربلای 5

شهید سید شکرالله میرنظامی در سال ۱۳۴۱ میان خانواده‌ای متدین و مذهبی در روستای امامزاده قاسم از توابع شهرستان ازنا چشم به جهان گشود. دوره ابتدایی را در همان روستا با موفقیت به پایان رسانید و برای ادامه تحصیل چون که روستا فاقد مدرسه بود برای ادامه دوره راهنمایی به اراک رفت و دوره راهنمایی را در مدرسه فردوسی اراک به پایان رسانید و بعد از طی دوره دبیرستان موفق به اخذ دیپلم ریاضی فیزیک شد. همواره اوقات فراغتش را به پدری در امر کشاورزی کمک می نمود.
 شهید میر نظامی در پیروزی انقلاب با پخش تصاویری از حضرت امام خمینی رحمة الله و آگاه کردن مردم از ظلم هایی که رژیم پهلوی روا می داشت نقش بسزایی خود را ایفا می‌کرد، تا اینکه انقلاب اسلامی پیروز شد .
دوران خدمت سربازی سر رسید و محل خدمت خود را در کردستان سپری کرد بعد از اتمام دوره سربازی به مدت سه سال در خدمت تربیت و تعالیم ایران اسلامی کوشید.شهید که در روستاهای محروم استان لرستان خدمت می‌کرد، دو مرحله به جبهه اعزام می شود و سی ماه خدمت سربازی را در خطه کردستان گذارند.سید شکراله در درگیری با کومله از اعضا گروه ضربت بود که چندین بار تا مرز شهادت پیش رفت. در تاریخ 1365/11/15 با ثبت نام داوطلبانه در سپاه بزرگ حضرت محمد صلی الله راهی جبهه‌های جنوب گردید و پس از یک ماه در تاریخ 1365/11/15 در شلمچه و در عملیات کربلای 5 بر اثر اصابت ترکش خمپاره شربت شهادت را نوشید و به آرزوی شهادت هنر مردان خداست رسید.
پیکر پاکش در روستای امامزاده قاسم علیه السلام به خاک سپرده شد.
روحش شاد و راهش پر رهرو باد

لطفاً نظرات خود را در مورد این مطلب به اشتراک بگذارید.نظرات شما پس از تأیید مدیریت به نمایش در خواهد آمد.
نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
تاکنون برای این مطلب نظری ثبت نشده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد.